ŞAHİNBEY BELEDİYESİ, BAYRAM HEDİYESİ ‘EV’ VERİYOR

Şahinbey Belediyesi, dar gelirli aileleri ev sahibi yapmaya devam ederken, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Vatandaşlarımızın talebi olduğu sürece Şahinbey Belediyesi olarak bizler bu konutları yapmaya ve vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaya devam edeceğiz” dedi.
Bu haber 2013-08-02 18:20:02 eklenmiştir.

Konut yapımı ile ilgili olarak açıklama yapan Başkan Tahmazoğlu, “Şahinbey Belediyesi olarak bundan 2 yıl önce yine Serin Evler’de yaptığımız 300 adet konutun 250 tanesini dar gelirli vatandaşlarımıza 10 yıl gibi uzun bir vadeli vermiştik. Bunu verirken 250 konut için 3 bin 500 vatandaşımız müracaat etti. Burada yoğun bir talep olduğunu görünce, biz Mavikent konutları diye bin adet konut inşa ettik ve bu konutlarımızı yaklaşık 6 ay önce dar gelirli vatandaşlarımıza vermek üzere yazılımlarını başlattık” diye konuştu.

Mehmet Tahmazoğlu, ilk etapta yapılan evlere beklenenden fazla ilgi olduğu için konut yapımını sürdürdüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

“Mavikent konutlarında 6 ay önce bin konut vermek için yapılan müracaatlara 10 bin 565 vatandaşımız müracaat etti. Bunun üzerine biz tekrar 2. etabın, hatta 3. etabın çalışmalarını başlattık. Şimdi bin 80 konutluk yeni bir konut hamlesi şu anda devam ediyor. Bunun için yine şu anda dar gelirli vatandaşlarımıza yani aylık geliri bin 512 lirayı geçmeyen, üzerinde herhangi bir ev, araba, arsa ve benzeri gayrimenkul bulunmayan vatandaşlarımıza, 1 yıl Şahinbey’de oturmuş olması şartıyla aylık 400 lira taksit ile 10 yıl vadeli ve peşinatı da 1 yıl içinde 4 defa 3’er bin lira ödeyecek şekilde taksitlendirdik.”

Tahmazoğlu, konut sıkıntısını aşana kadar ev yapmaya devam edeceklerini belirterek, “Bayramdan hemen sonra başvurular başlayacak. Amacımız özellikle konut sahibi olmayı isteyip de konut sahibi olamayan bütün vatandaşlarımızı konut sahibi yapmak. Vatandaşlarımızın talebi olduğu sürece Şahinbey Belediyesi olarak bizler bu konutları yapmaya ve vatandaşlarımızı kira öder gibi konut sahibi yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER : Şahİnbey beledİyesİ bayram hedİyesİ ‘ev’ verİyor
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Hükümetin Çözüm Süreci Çalışmalarını Onaylıyor Musunuz ?
Evet
Hayır
© Copyright 2013 erzurum724. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
ERZURUM724.COM
Erzurum Haber
Gündem
Siyaset
Ekonomi
Spor
Sağlık
Kültür Sanat
Dünya
Oyun
Gazeteler

erzurum haber