EDİP UĞUR'DAN BÜYÜKŞEHİR AÇIKLAMASI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığıyla ilgili yöneltilen soruları cevapladı. Uğur, "Ben adayım demiyorum, bizde görev verilir. Partimizin usulleri var. Balıkesir'de AK Parti 10 tane Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarır" dedi.
Bu haber 2013-07-12 17:42:26 eklenmiştir.

"ZAMANI GELİNCE HERŞEY OLUR"

Edip Uğur adaylığıyla iglili soruya verdiği cevabında, "Zamanı gelince her şey olur" dedi. 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerde Balıkesir'de Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, "Adayım" veya "Aday değilim" demedi. AK Parti İl Başkanı Mahmut Poyrazlı ve yöneticilerle birlikte MHP'li Belediye Başkanı İsmail Ok'un kayınpederinin cenazesine katılan Uğur, cenazeden sonra gazetecilerin ısrarlı sorularına cevap verdi. 2014 seçimleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı sorulan Milletvekili Edip Uğur, AK Partili Belediyelerin elinin değdiği her yerin değiştiğini, Balıkesir'in de AK Partili belediye döneminde çehresinin değiştiğini, şehrin güzelleştiğini söyledi. AK Partinin temelinin mahalli idareler ve belediyecilik olduğunu, temelin Recep tayyip Erdoğan'a dayandığını belirten milletvekili Edip Uğur, "Zaten AK Parti'nin temeli yerel yönetimlere, belediyeye dayanıyor; Recep Tayyip Erdoğan'a dayanıyor. Balıkesir'de AK Parti 10 tane Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkarır; 20 tane ilçelere belediye başkan adayı çıkarır. Zaten AK Parti Belediyesinin elinin değdiği yer değişiyor. Onun için zamanı gelince her şey olur. Belediye Başkanı hangi şerde AK Partili olursa değiştirir. Nasıl Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'u değiştirdi, Melih Gökçek Ankara'yı değiştirdi, Konya'sı, Kayseri'si AK Parti'nin elinin değdiği her yer değişiyor. Dolayısıyla Balıkesir de AK Parti'nin eli değdiği için değişti. Balıkesir'in eli yüzü düzeldi. İşte terminali neredeydi? Balıkesir'de günde 600 tane otobüs Balıkesir Terminaline giriyordu. Parka kimse, aileler gidebiliyor muydu? Balıkesir'i; Yoluydu, kaldırımıydı, yeşil alanlarıydı, içme suyu arıtması, atık su arıtması bu halde miydi? AK Parti'nin eli değdi Balıkesir'in yüzü değişti; Yine değişir. Çünkü AK Parti'nin temeli mahalli idareler ve belediyecilik. Yok, ben adayım demiyorum. Bizde görev verilir" diye konuştu.

"ADAYIM DEMİYORUM"

Balıkesir'de AK Partili tanınmış isimlerden Emin Ermişler ile birlikte Başbakan Erdoğan ile büyükşehir belediye başkanlığına adaylık konusunda görüşüp görüşmedikleri sorulan Edip Uğur, "Faraziyeler üzerine konuşmayız" dedi. Uğur, adaylığıyla ilgili ısrarlı sorular üzerine, "Bizim partimizin usulleri var. Şimdiye kadar 3 genel seçim yaptık, 2 yerel seçim yaptık. Usuller belli, o usuller uygulanır. Ona göre AK Parti de belediye başkan adayını belirler, açıklar. Bu kadar net. Bu işin bir süreci var, seçim takvimi var, o zaman açıklanır. Kasım'da, Aralık'ta herhalde belli olur" diye konuştu.

ETİKETLER : Uğurdan Büyükşehir Açıklaması
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Hükümetin Çözüm Süreci Çalışmalarını Onaylıyor Musunuz ?
Evet
Hayır
© Copyright 2013 erzurum724. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
ERZURUM724.COM
Erzurum Haber
Gündem
Siyaset
Ekonomi
Spor
Sağlık
Kültür Sanat
Dünya
Oyun
Gazeteler

erzurum haber