ABACIOĞLU HAN’DA BAROK GECE

27. Uluslararası İzmir Festivali’nin “HillePerl & Lee Santana & İzmir Barok” konseri ile ilk kez sanatsal etkinliklere açılan, Avrupa Restorasyon Ödülü sahibi Abacıoğlu Han’da unutulmaz bir Barok Gece yaşandı.
Bu haber 2013-07-12 17:05:05 eklenmiştir.

Dünyanın en iyi viyola da gamba sanatçısı kabul edilen HillePerl, barok çağın çok amaçlı çalgısı theorbe virtüözü Lee Santana ve Türkiye’nin dönem çalgılarıyla çalan ilk barok müzik topluluğu İzmir Barok, Abacıoğlu Han’ın avlusunda Avrupa ve Osmanlı Saray müziklerinden seçkin örnekler sundu.

Sopranolar Linet Şaul ve Sinem Özdemir’in barok şarkılarına Hille ve Sanatana’nın yanı sıra viyola da gambada Bülent Oral, barok kemanda Hakan Özaytekin, barok flütte Atilla Oral, rebabda Mehmet Refik Kaya, çembaloda EricaFossi, kanun ve çengde Şehvar Beşiroğlu ile Osmanlı ve Avrupa Perküsyonda Hüseyin Tuncel eşlik etti.

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (İKSEV) Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Abacıoğlu Han’ın konser mekânı olarak düzenlenmesine katkı sağlayan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan tartan ile birlikte izledi. Sıcak havaya rağmen Han’ın avlusunu tamamen dolduran izleyicilere seslenen Dr. Hakan Tartan, Abacıoğlu Han’ı sanat etkinliklerine açan İKSEV’e teşekkür etti ve etkinliklerin süreceği müjdesini verdi. Tartan, konser sonunda sanatçıları birer buket çiçek ve şans fili armağan ederek kutladı.

27. Uluslararası İzmir Festivali 16 Temmuz Salı gecesi Selçuk Efes Celsus Kütüphanesi’nde yapılacak Apollon Mussagete Quartet Konseri ile sona erecek.

ETİKETLER : Abacıoğlu Han’da Barok
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer YEREL haberleri

Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
Hükümetin Çözüm Süreci Çalışmalarını Onaylıyor Musunuz ?
Evet
Hayır
© Copyright 2013 erzurum724. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
ERZURUM724.COM
Erzurum Haber
Gündem
Siyaset
Ekonomi
Spor
Sağlık
Kültür Sanat
Dünya
Oyun
Gazeteler

erzurum haber